Сигналізатор газу «ВАРТА 5-03» призначений для вимірювання об'ємної частки метану в повітрі і видачі аварійної звукової сигналізації при перевищенні її встановлених значень, а також видачі адаптивної (клацаннями) сигналізації при наявності метану в повітряному середовищі на рівні, що перевищує нормовану нижню межу чутливості приладу.
    
   Течошукач «ВАРТА 5-03» з цифровим відображаючим пристроєм і зондом із вбудованим в його корпус вимірювальним перетворювачем використовується для контролю загазованості приміщень об'єктів і виявлення течі газопроводів і газовикористовуючого обладнання.
    
   Течошукач газу «ВАРТА 5-03» є портативним приладом з природним способом надходження повітря контрольованого середовища до чутливого елемента виміру концентрації газу - полупроводниковому сенсору приладу.
   
    Сигналізатори газу "ВАРТА 5-03" з 2011 р. комплектуються телескопічним подовжувачем зонда довжиною 1,6м (у складеному вигляді - 0,95м) для контролю загазованості у важкодоступних місцях і повітряних газових магістралях. Подовжувач забезпечує установку зонда в будь-якому просторовому положенні і компактно складається при транспортуванні.